Retezy.info :: Konec sezóny 2008 - STK1000 Portimao - závod
Řetězy, válečkové řetězy, flyerovy řetězy Contra Cheb, řetězy, tsubaki, čz, akumulační řetězy Contra Praha, pohonové řetězy, volnoběžky Contra Horažďovice, volnoběžky, dopravní řetězy Contra Brno, Pouzdrové řetězy, volnoběžky, flyerovy řetězy Contra Ostrava, Pouzdrové řetězy, volnoběžky, flyerovy řetězy Contra Kunice, Pouzdrové řetězy, volnoběžky, flyerovy řetězy

Konec sezóny 2008 - STK1000 Portimao - závod

2008/11/02

Novým šampionem, tedy vítězem "Superstock 1000 FIM World Cup" se stal Australan Brendan Roberts s Ducati. Dlouho se zdálo, že Belgičan Xavier Simeon se Suzuki má závod plně pod kontrolou a to až čtyři kola před koncem závodu. V tu dobu jezdil bezpečně na 2. místě a titul byl tedy v jeho rukách, ale... Po jezdecké chybě se propadl až na 12. místo a karty tak byly rozdány znovu. Australan Roberts nenechal potom nic náhodě a vítězstvím v závodě se stal i šampionem pro rok 2008.
Skvěle si vedl náš Matěj Smrž, po opatrném začátku (kdy ovšem startoval od zdi, kde bylo mokro a to se slicky moc nehrálo společnou řeč) se stále zlepšoval a dojel na výborném 5. místě a v šampionátu si zajistil vynikajicí celkové 6. místo s 84 body.
Barry Burrell naopak odstartoval výborně a již v prvním kole byl na deváté pozici. V průběhu závodu ovšem zvolnil, ale i tak zajistil týmu další TOP TEN umístění a to v podobě desátého místa. Celkově letos skončil 12. s 39 body.
Nováček v této kubatuře, Ondra Ježek na Hondě týmu MS Racing začal tento náročný závod hodně vzadu (stejný problém jako Matěj, tedy slicky a start od zdi, kde bylo mokro) a ono poprvé jet s "litrem" mistrovský závod a hned na osychající trati...Postupně však našel svůj správný jezdecký rytmus, což ostatně dokazuje, že jeho poslední kolo v závodě bylo hodně rychlé a v prémiéře dojel 18.  Zdroj: TZ MS Racing

Tým MS Racing odjezdil celou sezénu s řetězy TSUBAKI 520Racing-Pro a koly JT Sprockets