Retezy.info :: Rally di Sardegna aneb velmi vydařený zájezd
Řetězy, válečkové řetězy, flyerovy řetězy Contra Cheb, řetězy, tsubaki, čz, akumulační řetězy Contra Praha, pohonové řetězy, volnoběžky Contra Horažďovice, volnoběžky, dopravní řetězy Contra Brno, Pouzdrové řetězy, volnoběžky, flyerovy řetězy Contra Ostrava, Pouzdrové řetězy, volnoběžky, flyerovy řetězy Contra Kunice, Pouzdrové řetězy, volnoběžky, flyerovy řetězy

Rally di Sardegna aneb velmi vydařený zájezd

2008/09/20

Rally di Sardegna. Poslední závod ze seriálu Europena Bajas Cup. Původně se měl jet v polovině října, jaké bylo naše překvapení, když jsme koncem srpna zjistili, že se pojede 12. – 14. 09 2008. To byl teda frčák všechno zajistit..  Tentokrát jsme vyrazili nekompletní, protože Honza Ležatka nedostal dovolenou. Závodil tedy pouze Ivo a Karel. Já s Petrem jsme dělali doprovod. Do Sprintera jsme naložili Karlovu závodní Hondu XR 650 R, Ivošova závodního pitbike Pitpro, tentokrát už s novou závodní spojkou a čtyři opičky tedy Mankyny.

Když jsme ve čtvrtek dorazili na Sardinii, bylo nádherné počasí, třicet stupňů. Závody se odehrávaly na jihu Sardinie, poblíž městečka Perdasdefogu v provincii Ogliastra.  Pátek začal technickými a administrativními přejímkami. Trošku nám situaci komplikoval fakt, že všechny Karlovy doklady od motorky zůstaly v Ostravě, asi aby se neztratily. Všechno nakonec dobře dopadlo a Karel s Ivošem bez problémů odstartovali  do jen 1,8 km dlouhého prologu. Zvláštností na tomto závodě bylo, že zde nestartovaly auta, ale jen motorky a čtyřkolky.
Protože jsme na Sardinii měli s sebou naše Mankyny, rozhodli jsme se ostrov trošku prozkoumat a povozit se po nádherných klikatých, horských silnicích a v písku na pláži.. Musím říct, že jsme byli všude středem pozornosti, kolega  italský novinář, Alessio, na nás vyplácal asi  všechnu paměť svého fotoaparátu, ještě že se už  nefotí na film…
Zpět ale k závodům.  Jezdilo se vlastně pořád dokola na okruhu, který měl celkem 77 km, z toho 55 tvořila rychlostní zkouška.  Celý okruh vedl ve vojenském prostoru, takže hlavní komisař si velmi pochvaloval fakt,  že nebudou žádné problémy s lidmi a hlavně ekology. Jediné živé překážky byly divoké kozy. Jak je přeložila překladatelka z italštiny do angličtiny „wild meeé“.  Trasa byla velmi náročná, převýšení skoro tisíc metrů, úzké klikaté cesty plné záludných děr od granátů a dalších podobných hraček.  Hlavu všem zamotalo počasí, ze dne na den klesla teplota o více jak dvacet stupňů a aby toho nebylo málo začalo pršet. Po čtyřech kolech toho měli všichni plné zuby a dokonce se uvažovalo o zkrácení nedělní části závodu.  V noci si všichni asi dostatečně odpočali, tak se nic nezkracovalo a jela se celá tři kola.

Ivoš byl opět se svým motocyklem středem pozornosti. Ani tentokrát se mu smůla nevyhnula, když v prvním kole prorazil dvakrát zadní kolo, poprvé hned po pěti kilometrech. Pak už celý závod jel úplně v pohodě a laškoval se soupeři…  Nakonec dojel čtvrtý v absolutním pořadí a vyhrál třídu A1. Tímto výsledkem si už jen upevnil vítězství v Evropském poháru v této třídě a celkově poskočil na čtvrté místo.
Karel jel tentokrát úplně bez technických problémů a zajel tak prozatím nejlepší výsledek své krátké závodnické kariéry – 3. flek absolutně a první v A4. Neuvěřitelně tak poskočil v celkovém hodnocení Evropského poháru na 3.místo a na příčku nejvyšší v A4.