Retezy.info :: Cookstown 100 22.-23.4.2010
Řetězy, válečkové řetězy, flyerovy řetězy Contra Cheb, řetězy, tsubaki, čz, akumulační řetězy Contra Praha, pohonové řetězy, volnoběžky Contra Horažďovice, volnoběžky, dopravní řetězy Contra Brno, Pouzdrové řetězy, volnoběžky, flyerovy řetězy Contra Ostrava, Pouzdrové řetězy, volnoběžky, flyerovy řetězy Contra Kunice, Pouzdrové řetězy, volnoběžky, flyerovy řetězy

Cookstown 100 22.-23.4.2010

2010/04/27

Ještě ve středu nebylo jisté, zda vůbec Indi ve čtvrtek odletí do Irska na svůj první závod Cookstown 100  22.-23.4.2010. Islandská sopka se ale naštěstí alespoň na chvíli umoudřila, a tak mohl Indi s mechanikem Milanem vyrazit.
Na letišti už čekala hořická delegace v podání Pavla „Wusy“ Kočího, který má na svědomí (nejen) irskou účast na českých přírodních závodech, a Ladi „Larry“ Kočího, který je jedním z těch, co má v současnosti na svědomí tak krásný závod, jako je 300 Zatáček Gustava Havla.
Pro Inidána to byla první možnost tréninku jak na 300 ZGH, tak i na TT Isle Of Man, kde letos nepojede jednu třídu, ale rovnou tři. Mimo to se Indi těšil nově na třídu Super Twin (obdoba nám známé třídy SuperMono), kterou si právě v Cookstownu poprvé otestoval na motocyklu Suzuki SV 650.
Michal na této trati ještě nikdy nebyl, a tak si opět oblékl „Newcommerovskou“ vestičku.
Okruh se svým profilem trochu podobá okruhu ve Skerries, kde jsme byli loni poprvé po TT. Dlouhou startovní rovinku střídají  „rohy“ a různé vlásenky a protahováky, Nechybí ani několik skoků, z nichž nejznámější je Black jumps. Specialitou tohoto okruhu jsou také opačně klopené zatáčky, na což i několik jezdců doplatilo lehčími pády.

Indi o kvalifikacích

„Od pátečního odpoledne začínaly kavlifikace, kterým ještě předcházel trénink Newcommerů, nebo-li „vestičkářů“-nováčků. První kvalifikaci jsem jel na litru, takže jsem se ještě hodně krotil, protože od pořadatelů nám bylo kladeno na srdce, ať jedem s rozumem. Proto jsem ani neočekával žádnou skvělou výchozí pozici pro start. Nicméně i tak se mi podařilo kvalifikovat do „Áčkového“ závodu, který je bodovaný do šampionátu (na rozdíl od závodu B, kam spadá druhá polovina jezdců z kvalifikace), kde jsem startoval z posledního místa.
Druhá kvalda do šestek už probíhala o něco lépe, a vyjezdil jsem si 14. startovní pozici v závodu A. Kvalifikace do třídy V-TWIN probíhaly nejlépe, protože jsem si na trať zvykl a tato třída není tak ukrutně rychlá jako šestková nebo litrová. Kvalifikoval jsem se na pátém místě.“

Závody

„První závod byl právě litrový, a tak nemusím říkat, že jsem cítil velký respekt k trati a ostatním jezdcům. Tim Poole, kterého jsem v týmu nahradil po jeho loňském pádu, mi pomohl nastavit podvozek a navíc se mi zadařilo skvěle odstartovat, takže jsem se začal propracovávat dopředu. Dojel jsem vlnu jezdců před sebou (startuje se ve vlnách po deseti sekundách) a kdybych měl ještě několik kol k dobru, určitě bych dopadl ještě lépe. I tak byl výsledek pro mě jako nováčka super, protože  jsem v prvním závodu dojel na 12.místě a v druhém litrovém závodu dokonce na 7.místě.“
„V SuperSportech jsem si polepšil jen o pár míst a dojel si tak do cíle pro 11.místo. Největší radost jsem ovšem měl z V-Twinů. Stratoval jsem v první vlně a ihned se mi podařilo se utrhnout ostatním spolu s Ryanem Farquharem a Johnym Burrowsem. Několik kol jsme se mezi sebou řezali a vystřídali první tři pozice. Nakonec jsem se dovedl na trvalo dostat před Johnyho a dojel jsem si tak pro svoje první podium v Cookstownu. Dojet za Farquharem na 2.místě  bylo pro mě ctí, a měl jsem z toho opravdu obrovskou radost, protože moje SVčko mělo na rozdíl od Ryanovi ER-6 težké originální kapoty, sériový podvozek i motor.“