Retezy.info :: GP Salt Lake City
Řetězy, válečkové řetězy, flyerovy řetězy Contra Cheb, řetězy, tsubaki, čz, akumulační řetězy Contra Praha, pohonové řetězy, volnoběžky Contra Horažďovice, volnoběžky, dopravní řetězy Contra Brno, Pouzdrové řetězy, volnoběžky, flyerovy řetězy Contra Ostrava, Pouzdrové řetězy, volnoběžky, flyerovy řetězy Contra Kunice, Pouzdrové řetězy, volnoběžky, flyerovy řetězy

GP Salt Lake City

2009/05/31

První jízda byla přerušena v 7. kole po pádu Muggeridgeho, jehož Suzuki zůstala ležet uprostřed tratě. Naštěstí se australskému jezdci nic nestalo a z místa havárie odešel po svých vlastních nohou.

A jaké bylo pořadí v okamžiku přerušení: 1. Spies, 2. Kiyonari, 3. Fabrizio, 4. Checa, 5. Hacking, 6. Parkes, 7. Haga, 8. Biaggi, 9. Rea, 10. Haslam, 11. Smrž, 12. Byrne, 13. Kagayama, 14. Nieto, 15. Muggeridge atd.

Druhou část prvního závodu vyhrál opět Ben Spies před Checou, Reou, Fabriziem, Biaggim a Kiyonarim. Ovšem skvěle jel druhou část především náš Kuba Smrž.

V součtu časů obou dvou částí prvního dnešního závodu pak suverénně vyhrál Američan Ben Spies na Yamaze před loňským dvojnásobným vítězem Španělem Carlosem Checou s Hondou a Italem Michelem Fabriziem na Ducati. Čtvrtý skončil celkově Japonec Ryuichi Kiyonari na Hondě před Britem Jonathanem Reou na motocyklu stejné značky a Italem Maxem Biaggim na Aprilii. Sedmý byl nakonec domácí Jamie Hacking s Kawasaki a na osmé místo se skvělou druhou jízdou probojoval náš Jakub Smrž !!! Devátý byl klasifikován vedoucí jezdec šampionátu Nori Haga na tovární Ducati a Top 10 dokompletoval Brit Leon Haslam s Hondou. V bodech dnes ještě dojeli britský jezdec Shane Byrne na Ducati (11.), japonský pilot Yukio Kagayama na Suzuki (12.), další Brit Tom Sykes na Yamaze (13.), Kubův nový týmový kolega, zkušený Španěl Gregorio Lavilla na Ducati (14.) a exmistr světaTroy Corser z Austrálie s BMW (15.)

Druhá jízda superbiků na americké půdě na okruhu Miller Motorsport se stala opět kořistí domácího jezdce Bena Spiese s motocyklem Yamaha. A Kuba Smrž dojel na vynikajícím 6. místě. Druhý v cíli byl tovární jezdec Ducati, Michel Fabrizio z Itálie a třetím po velkém boji mladý britský jezdec Jonathan Rea na Hondě. Toho až skoro do posledního okamžiku atakoval jeho krajan a značkový kolega Leon Haslam, ale bohužel v úplném závěru ze čtvrtého místa spadl. Tím se toto umístění uvolnilo pro italského veterána Maxe Biaggi s Aprilií, za ním dojel jako pátý japonský pilot Ryuichi Kiyonari na Hondě a na skvělém šestém místě náš Kuba Smrž na satelitní Ducati týmu Guandalini. Sedmý byl klasifikován Japonec Shinya Nakano na Aprilii, osmý potom jeho krajan a vedoucí jezdec šampionátu Nori Haga na tovární Ducati a Top 10 v USA dokompletovali Brit Tom Sykes s Yamahou a jeho krajan Shane Byrne na Ducati.

Jakub Smrž zajel dva výborné závody, v jejíchž cíli se radoval z umístění v elitní top ten světových superbiků.

Kuba Smrž:
„Dneska jsem si rozhodně splnil cíl pro tento víkend, což bylo dojet dvakrát do desítky. Zároveň jsem se i posunul na celkové desáté místo. V první jízdě se nám nepodařilo poskládat spojku, jak bych potřeboval, takže před přerušením červenou vlajkou jsem byl na 11. místě po špatném startu. Ale v druhé jízdě to bylo trochu lepší a v součtu obou startů jsem byl na 8. místě. Start druhé jízdy byl z mého pohledu hodně dobrý, bohužel jsem měl dnes natolik pomalou motorku, že než jsme dojeli do první zatáčky, tak mě předjelo hodně lidí. Postupně jsem se dostal do skupiny o 3. místo, ale bohužel jsem tam nemohl udělat moc rozruchu, protože na rovinách a při akceleraci jsem vždy ztratil tolik, že jsem nebyl v nájezdech dostatečně blízko, abych mohl někoho předjet. Ke konci ještě odešla přední guma na levé straně, takže jsem zbytečně neriskoval a po pádu Haslama dojel na 6. místě. Rozhodně to byl výborný víkend, i když mě trošku mrzí nedostatek výkonu, který rozhodně poznamenal dnešní výsledky. Ale celý víkend jsem se pohyboval v první desítce a dokončil tak i obě jízdy, jakožto první netovární motorka.“