Retezy.info :: Ondra Ježek a jeho vydařená premiéra
Řetězy, válečkové řetězy, flyerovy řetězy Contra Cheb, řetězy, tsubaki, čz, akumulační řetězy Contra Praha, pohonové řetězy, volnoběžky Contra Horažďovice, volnoběžky, dopravní řetězy Contra Brno, Pouzdrové řetězy, volnoběžky, flyerovy řetězy Contra Ostrava, Pouzdrové řetězy, volnoběžky, flyerovy řetězy Contra Kunice, Pouzdrové řetězy, volnoběžky, flyerovy řetězy

Ondra Ježek a jeho vydařená premiéra

2009/04/05

Prvním dnešním závodem na okruhu Ricarda Torma ve Valencii byl závod kubatury litrových stocků, ve kterém jel i český jezdec Ondra Ježek z MS Racing na motocyklu Honda.

Český motocyklista odstartoval do závodu ze druhé řady gridu, když v tréninku zajel 6. nejlepší čas, ale v obou volných trénincích doslova zářil, když byl jednou první a jednou druhý. Po prvním kole se pohyboval Ježek kolem 11. místa, ale během závodu se neustále zlepšoval. A Eurosport 2 nám naštěstí nabídl LIVE některé jeho souboje a bylo se opravdu na co dívat a anglický komentátor nešetřil slovy chvály na adresu našeho jezdce.

Závod vyhrál systémem start cíl Ital Claudio Corti na Suzuki před Belgičanem Xavierem Simeonem na Ducati a Francouzem Maxime Bergerem na Hondě. Čtvrtý dojel další Španěl Javier Fores na Kawasaki před Britem Barry Burrellem na Hondě z českého týmu MS Racing. A ačkoliv Ondra Ježek v  samém závěru prohrál souboj o 6. pozici s Italem Danielem Berettou na Ducati (obě předjetí jsme rovněž mohli vidět v TV), tak za své 7. místo v premiérovém startu (nepočítaje-li jeho start na "wild card" vloni v Portimao) zaslouží obrovskou gratulaci.

Osmý skončil Ital Michele Magnoni na Yamaze, devátý potom Španěl Ismael Ortega na Kawasaki a Top 10 dokompletoval další z Italů, Andrea Antonelli na Yamaze.

A velmi dobře jezdil až do svého pádu další jezdec MS Racing týmu, Maďar Balasz Nemeth (spadl v 10. kole ze 6. pozice).